Informácie pre pacientov


     Ambulancia dentálnej hygieny bola vytvorená v zrekonštruovaných priestoroch v Poliklinike I. na Škultétyho ulici v Martine, kompletne dokončená aj s vybavením k 12.6.2017. Je umiestnená v prízemí, od hlavného vchodu v pravo, hneď v chodbe oproti rehabilitácii. Má čakáreň, ktorá má malé využitie, pretože na ambulancii je odjednávkový systém a pacienti nečakajú. Je k dispozícii hlavne v prípade návštevy celej rodinky, kedy sa pacienti vystriedajú na ošetrení. Počas čakania, vám samozrejme môžeme ponúknuť kávičku, alebo čaj.. Môžete si so sebou priniesť aj vašu obľúbenú hudbu na CD, alebo MP3, ktorou si spríjemnite čas strávený u nás.

      Všetky prístroje, ktoré svojou činnosťou vytvárajú hluk, okrem zubnej súpravy :) sú umiestnené v technickej miestnosti, aby bolo zabezpečené komfortné ošetrenie pacienta.
      Dezinfekcia a sterilita nástrojov a priestorov je zabezpečená najmodernejším
vybavením. Nástroje na ošetrenie sú po dezinfekcii oplachované, sušené a zatavované do fólii tak, že každý pacient má svoje vlastné balenie. Prístrojové vybavenie umožňuje maximálny komfort pre pohodlné vyšetrenie a ošetrenie.

      Ambulancia má príjemné prostredie a nové nadštandartné vybavenie. Celkovým harmonickým ladením priestorov ambulancie sme sa snažili vytvoriť pre vás prostredie, v ktorom by ste sa cítili príjemne. Našim klientom venujeme dostatočný čas a pozornosť a dbáme na zrozumiteľnosť a pohodu, počas vyšetrenia a ošetrenia.

Vážení klienti, možno trochu informácii o ústnych vodách

https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1003167/1995657/Deaktivuju-KORONAVIRUS-uz-do-par-sekund--Ohromna-SILA-v-beznych-produktoch-ustnej-hygieny

https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/tato-jednoducha-cinnost-vas-ochrani-pred-koronavirusom-staci-30-sekund

https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/ludia-saleju-touto-beznou-vecou-drogerie-koronavirus-moze-zabit-30-sekund
Táto jednoduchá činnosť vás ochráni pred koronavírusom. Stačí 30 sekúnd.Pomôže nám v boji s koronavírusom aj ústna hygiena? 

     Tento krok určite nevynechajte! Podľa britských vedcov nám v ochrane pred koronavírusmi môže pomôcť aj ústna hygiena, konkrétne kloktanie ústnej vody. Odborníci zistili, že v boji s podobným vírusom bolo účinné už 30 sekundové preplachovanie úst. Vedci z Univerzity v Cardiffe by chceli teraz preskúmať možné prínosy ústnej vody v boji s Covid-19. "Aj predchádzajúci výskum obalených vírusov, vrátane koronavírusov, priamo podporuje myšlienku, že vyplachovanie ústnej dutiny by sa malo považovať za potenciálny spôsob, ako znížiť prenos SARS-CoV-2. 

       Teraz je naliehavo potrebný výskum, aby sa zistil potenciál použitia ústnej vody proti tomuto novému vírusu," hovorí vedúca štúdie Valerie O'Donnellová. Konkrétne zložky ústnej vody, ako chlorhexidín, cetylpyridíniumchlorid, peroxid vodíka a jódovaný povidón majú podľa expertov potenciál predchádzať infekciám. Tieto zložky poškodzujú lipidovú membránu, vonkajší obal vírusov, a tým ich zneškodňujú a znižujú riziko nákazy. Jednou z výhod používania ústnej vody je aj to, že vírusy zničia v ústnej dutiny a tie sa vďaka tomu nedostanú ďalej do krku, kde by sa mohli roznožovať a ďalej napádať iné bunky tela. Potrebujeme ešte výskum. Teraz je na rade rozbor existujúcich alebo špeciálne vyrobených ústnych vôd v laboratóriu, a potom klinické skúšky. 

      Podľa O'Donnellovej by súčasne dostupné ústne vody mohli testovať na populácii a monitorovanie účastníkov štúdie by stanovilo ich účinnosť. "Ústna voda nebola doteraz testovaná na tento nový koronavírus. Táto štúdia naznačuje, že ďalší klinický výskum by mohol byť užitočný na položenie teoretických dôkazov," dodáva.